MÉG LEHET NEVEZNI A BUDATÉTÉNYI NYUSZI KUPÁRA

Helyszín:

Budatétény stadion Budapest 1223 Jókai Mór utca 37

2015.03.15. vasárnap 14:56

NEM VOLT ESEMÉNYTELEN EZ A HÉTVÉGE SEM !

Talán már nem a meglepetés kategóriába sorolható a Hegyvidék teljesítménye, hiszem a forduló nyitómeccsén pénteken a Budafokot sikerült hazai pályán legyőzni.

A Pénzügyőr győzelme szinte boritékolható volt. Hét gólt gurítottak a Kelennek.

Az FFC nagy küzdelemben maradt alúl a RAFC-cal szemben egy góllal.

Az Ikarus tíz bajnoki óta nem szenvedett vereséget, és a tegnapi meccsen az előző hét királyait ( 43.Sz. Építők SE ) győzték le két góllal.

A KISE 80 percen keresztül 10 emberrel küzdött meg a Vízművekkel, és egy 2 - 2 -es döntetlenre tudták hozni hazai pályán a meccsüket.

Az Unione olyan szárnyalásba kezdett a szezon elején, hogy már a harmadik győzelmüket aratták 12 - 2 -es gólaránnyal. A Halak ellen pedig a 92. percben szerezték meg a győztes találatot.

A Szent Pál lehet, hogy az új edzőnek, de lehet , hogy az amúgy is igencsak erőtlen RTK-Vaslóra négy új patkót vertek.

Kissé nyögvenyelősen. de hozta a hazai meccsét a Voyage a Testvériség ellen.

A másodosztályban egy óriási figyelmetlenség következtében ( öt sárgával a háta mögött ) pályára lépett a Pestszentimre szineiben Egry Zoltán a Budatétény ellen, de ráadássul , hogy jó habos legyen a torta , a 86. percben még ki is állították, mint csapatkapitányt. Természetesen a kisérő szöveg sem maradhatott el, mi több az átadott karszalagot Vékony Péter Grünwald sporttárs arcába dobta, szinte leszinkronozva a játékostársát. Együtt vonulhattak az öltözőbe, a 86. percben.

ZAVADSZKY GÁBOR

A jövő hét hétvégéjén immár IX. alkalommal rendezi meg az RTK a Zavadszky Gábor emléktornát hat korosztály részére.

A nagyszabású rendezvényre a Péceli úti stadionban kerül sor.

Résztvevő korosztályok :

U8, U10, U11, U12, U13, U15.

A szervezők mindenkit szeretettel várnak.

2015.03.05. csütörtök 21:15

EGY KIS CSEMEGE

Edzőmérkőzést játszott a

1 - 2

Hidegkút SC a THSE Sashalommal, szerdán az új Hidegkúti műfüves pályán.

Az eredmény szinte meglepetésnek számít, már csak azért is, mert a hazaiknak egy védőjátékosnak jutott a ketrec őrzése.

A Hidegkút szerezte meg a vezetést, de egy beadásból, majd egy szögletből megfordította  az állást a vendég csapat.

Rengeteg kihagyott helyzet mindkét oldalon, tarkította a felkészülési mérkőzést.

2015.03.05. csütörtök 09:10

EGY MECCS ELMARAD

a 17.  fordulóból az első osztályban.

Halasztásra került a

bajnoki mérkőzés.

A mérkőzés új időpontját mint tudniillik 8 napon belűl be kell jelenteni.

2015.03.04. szerda 21:10

MIÉRT NEM TUD, VAGY DIREKT NEM AKAR AZ INTER CDF SE

beállni a sorba ahogy a versenykiírásban ( és az élet iratlan törvényeiben )  elő van írva ?
Vezető edzőjük Agonglo Joel Gerald (képen) polgári foglakozását tekintve (ügyvéd) tanult ( szinte agyoniskoláztatott) értelmes ember létére, a lekezelő  modorával  nem él, hanem visszaél a rasszizmus védelme alatt bármivel ami meglátása szerint , csak azért van , mert Ők olyanok amilyenek.
Persze azt nem teszik ki a kirakatba, hogy egy közös megállapodás értelmében ( Magyarországon így szokás ) az edzőmérkőzésre bérelt pályának összegének a felét vajon miért nem hajlandóak kifizetni több hónapja, amiről számla is készült ?
Vajon mi lehet az oka , hogy a bajnoki meccsekre az utolsó pillanatokban érkezik meg a játékengedély,a sportorvosikról nem is beszélve.
Hozzá kell tenni, hogy az igazoltatás szinte lehetelen formát ölt.
Így volt ez a hétvégén is az ASR Gázgyár elleni bajnoki meccsen is!
Hogy a Siketek pályáján felújítás van , az nem azt jelenti , hogy nem kell ( nem lehetett volna ) időben átadni az okiratokat a játékvezető sporttársnak.
Remélhetőleg eljut ez az információ a FB elé , hogy a  bajnoki mérkőzés  előtt 20 perccel tudták csak átadni a hivatalos okiratokat.
A csapatok legnagyobb  többsége úgy van már velük, hogy nem is érdekli Őket , hogy kik azok a játékosok akik a pályára lépnek ellenük.
Csak azért állnak ki az Inter CDF ellen , hogy ne kelljen  a Fegyelmi Bizottság elé járulni ki nem állás végett.
Nagyon várják  már a másodosztályban , hogy bajnokok legyenek , hogy jövőre ne kelljen ilyen kellemetlen  helyzetbe kerülnie senkinek.
Természetesen itt nem a játékosokról szól a történet , Ők mit sem tehetnek a vezetőjük lazaságáról, nemtörődömségéről, vagy a visszaéléséről.
A vezetőedző  segítője  Nelson Victor ( Ő hozta létre az Afrika Intert ) aki több mint tíz éve itt él Magyarországon , és megilletődve képes tágra nyílt szemekkel eljátszani, hogy Ő nem érti mit mondanak Neki.
De nemcsak a Magyarral, hanem az Angol nyelvvel sem (tud) akar  megbírkózni.
Pont olyan mint az alkalmi süket, csak azt hallja meg amit akar.
A Technikai Vezetőjükkel pedig ( egy hölgy aki Magyar ) szinte lehetetlen kontaktot kialakítani ( sem E-mail-ban sem telefonon , sem SMS.-ben) , és szinte megtisztelve kell , hogy érezze magát az ember ha megkeresnek valamivel.
Köszönjük Nektek , hogy színesítitek a Magyarországi Budapest bajnokságot.

2015.03.04. szerda 00:10

IGY INDULT A 16. FORDULÓ

Az első osztályban öt bajnoki került megrendezésre, köszönhetően talán annak, hogy az őszi szezon 14. fordulójában félbeszakadt 43. Sz. Építők - RAFC mérkőzést a hétvégén pótolták be.

Két egyesületnél volt edzőváltás, ( Szent Pál , Voyage SE) de egyik mesternek sem sikerült csodát tenni hazai pályán, vagyis nyerni.

0 - 2

0 - 2

Nagy meglepetésre a THSE komoly téli felkészülését figyelembe véve , nagyon megszenvedett a Hegyvidékkel, akik jól tarttották magukat , de ugyanolyan eredménytelek voltak a kapu előtt. Ha a helyzeteket nézzük amíg kimaradtak akkor 4 -2 az eredmény a Halak javára.

0 - 0

Az Ikarus egy hatossal küldte haza az RTK-át, a Pénzügyőr pedig négyet gurított a Testvériségnek.

A másodosztályban a Közterület ugyanolyan jól  kezdte a tavaszi idényt , mint ahogy az őszit elkezdte. Négy nullára hozta a hazai meccsét a II. Ker. UFC ellen.

A CSMTE és a SZAC nem bírt egymással, és gól nélküli döntetlen lett a végeredmény.

A Pestszentimre talán meglepetésre de kikapott hazai környezetben a Szabadkikötőtől egy góllal.

A szomszédvárak csatájából  a vendég Nagytétény 4 - 3 arányban legyűrte a Budatétényieket.

A  bajnoki címért folyó versenyben a gázosok alúlmaradtak az Interrel szemben a Siketek pályán egy góllal.

Az Újbuda megtáltosodva a tavaszi szellőben simán legyőzte a Rákosszentmihályiakat. A végeredmény 6 - 1 .

Nagy meglepetésre a BVSC alulmaradt a MAFC MFC párviadalon. A három gólos vereségükkel magukra hozták az egyetemistákat , és így csak egy pont a különbség kettőjük közt.

Hogy ne legyen probléma nélküli a hétvége, az ESMT - Csep -Gól mérkőzés félbeszakadt mert , az ESMTK csapatánál négy kiállítás volt.

2015.03.03. kedd 08:10

BEFAGYOTT A JÉG A HALAK FELETT.

MINDKÉT CSAPATNAK VOLTAK PRÓBÁLKOZÁSAI,

DE HÁLÓKBA EGYIK CSAPATNAK SEM SIKERÜLT BETALÁLNIA.

GONDBAN AZ FFC ? VAGY INKÁBB A KELEN ?

A 17.  fordulóra kisorsolt, Kelen SC - Ferencvárosi FC bajnoki mérkőzés megrendezést a Kelen SC nem tudja vállalni, ezért lemondott a pályaválasztási jogáról.

Indok :

A várható kb 1000 fő Ferencvárosi szimpatizáns végett, nem tudja a bajnoki mérkőzés (biztonságtechnikailag) rendezését vállalni a hazai egyesület.

MIKOR ÉS HOL ?

Ez itt a kérdés !

Azért , hogy nem ilyen egyszerű az egész.

Erre választ ad a Versenyszabályzat

34.§
A pályaválasztás joga
(1)  A pályaválasztói jogról lemondani nem lehet, ez a szabály a kupamérkőzésekre is vonatkozik. Bérelt pályán történő mérkőzésrendezés esetében sem lehet a
pályaválasztói jogot átadni, illetve azt a (stadiont) pályát nem lehet bérelni, melyen az ellenfele játssza hazai mérkőzéseit.

Nagy valószínűséggel , halasztás lesz.  Ami természetesen hétközi napot fog jelenteni, és semleges pályán fognak összecsapni a bajnoki pontok megszerzéséért..