2. ASSISTANT

URGYÁN ANTAL

MEGCSELEKEDTÜK, AMIT MEGKÖVETELT A HAZA!
ŐSZI BAJNOK A REAC FUTBALL CSAPATA!

Csapatunk a REAC Futball csapata az őszi utolsó fordulóban idegenben az UNIONE csapatával mérkőzött meg. A mérkőzés tétje nagy volt, nagyon szoros a bajnokság és bizony nem mindegy, hogy hány pont előnnyel fejezzük be az őszi szezont. A mérkőzés fordulatos, igazán drámai volt. Ellenfelünk soraiban sok nagy csatát megélt óriási rutinnal felvértezett játékos lépett pályára, Fehér Csaba, Filó Tamás, Weisz Tamás és még folytathatnánk. GYŐZTÜNK!

Fehér Csaba Filó Tamás Weisz Tamás

Nyugodtan kijelenthetem, hogy az egyik legnehezebb mérkőzésünk volt a bajnokságban, igaz mi is azzá tettük. A mérkőzés számunkra nagyszerűen indult. Az 5. percben Kasza Dani egy hosszú indítás után ütközött a kapussal a 16-on belül, a kapus szabálytalankodott, így 11-est rúghattunk.

A büntetőt Kiss Tomi azonnal gólra is váltotta. Jó kezdés. A gól után is volt 2-3 komoly gólszerzési lehetőségünk, de Kovács Dani, Kasza Dani elhibázta a lehetőségeket. A 16. percben teljesen váratlanul egyenlített az Unione. A mondás szerint „amilyen az adjon isten, olyan a fogadj isten is!”. A játékvezető sporttárs szintén ismerte a mondást, mert véleményem szerint könnyű szívvel befújt egy 11-est a kapunk előtt.

Kiss Tamás

A kapunktól 20 m-re szabadrúgáshoz jutott ellenfelünk. A labdát beívelte a 16-unkon belülre és a mi meglepetésünkre 11-est ítélt a bíró a vetélytársunknak, mert úgy ítélte meg, hogy a hátvédünk szabálytalankodott. A büntetőt Kurucz László magabiztosan értékesítette. 1:1. Kezdhettünk mindent elölről.

Kurucz László

A félidő hátralévő részében végig támadtunk, ellenfelünk gyakorlatilag csak védekezett, mi pedig mint mindig most is kihagytuk egymás után a lehetőségeinket. A 30. percben Lőrincz Dániel szolóban mehetett a kapura, amit az ellenfél játékosa Lettrich Dániel csak úgy tudott megakadályozni, hogy hátulról felvágta. Jogos kiállítás.

Lettrich Dániel

Ellenfelünk ezután még inkább a védekezésre koncentrált. A 45. percben, mint derült égből a villámcsapás, a semmiből jött az ellenfél vezető gólja. A vetélytársunk szögletét röviden fejelte ki játékosunk és Weisz Tamás kb. 18 m-ről a kapunk hosszú sarkába tekerte a labdát. Már a középkezdésre sem volt idő. Az ellenfél vezetésénél vonultunk volna be az öltözőbe, de mind a két csapat azt választotta, hogy a kispadnál beszéli meg a további teendőket.

Bizony hangos volt a mi kispadunk környéke, mivel edzőnk Balogh László joggal illette kritikával a játékosainkat. Nincs mese, még jobb teljesítményt kellett nyújtanunk a győzelemhez a második félidőben. Hamar jött is az egyenlítő gólunk. A 49. percben Pfister Erik a jobb oldalon megszerzett labdával majdnem az alapvonal magasságából nagyszerű labdát küldött az ellenfél 16-osán belülre. A hosszún érkező csapatkapitányunk, Kiss Tamás 8 méterről fejjel bevette az ellenfél kapuját. 2:2.

Kiss Tamás

Továbbra is támadtunk a mindent eldöntő gólért. Záporoztak a lövések az ellenfél kapujára, rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, de a gól csak nem akart megszületni. Ellenfelünknek is volt azonban egy komoly helyzete, Fehér Csaba 20 méteres szabadrúgását kapusunk nagy bravúrral hárította.

A 87. percben végre megszületett a vezető, mint később bebizonyosodott győztes találatunk. A csereként beállt Bodnár István lapos baloldali beadása megtalálta a kaputól 8 m-re helyezkedő Kasza Danit, aki végre az ellenfél kapujába tudott helyezni.

Kasza Dániel

Nagy volt az öröm. Külön meg kell említenem az újjá alakult REAC 2017 szurkoló csoportot. A csoport tagjai végig biztatták csapatunkat. Köszönjük nekik! Jó volt azonban látni azt is, hogy annak ellenére, hogy lelátó nem volt a pálya mellett és bizony állva a hidegben kellett szurkolnunk, kerületünk irányítói politikai hovatartozástól függetlenül velünk szurkoltak. Nagyszerű érzés volt, hogy a mérkőzés lefújása után Palota Polgármestere és Alpolgármestereink, Képviselőink velünk együtt tudtak örülni a sikerünknek.

Vége a bajnokság első körének. Kitűzött célunk felé jó irányba haladunk, még akkor is ha volt egy-két fájó pillanat. A bajnokság statisztikái azonban azt mutatják, hogy megérdemelt az első helyünk. Mi arattuk a legtöbb győzelmet, 12-t. Mi lőttük a legtöbb gólt, 53-t. Mi kaptuk a legkevesebb gólt, 10-t. Ennek ellenére is azonban szoros a bajnokság.

Nem dőlhetünk kényelmesen hátra a bajnokság szünetében sem. Le kell vonnunk a tanulságokat, a téli felkészülési időszakban kijavítani hibáinkat. Csapatunkat tovább kell erősíteni, mert bizony nemcsak a bajnokság megnyerése a célunk, hanem később az osztályozó sikeres megvívása, illetve az NB III-ban való későbbi jó szereplés megalapozása is.

A szezon végén szeretném megköszönni mindenkinek, akinek bármilyen kis része is volt a jó szereplés kivívásában, hogy segítette munkánkat, céljaink elérését. Köszönjük lelkes szurkolóinknak is, hogy a csapat mellett álltak.
KELLEMES KARÁCSONYI ÜNNEPEKET ÉS BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK!