A 13. fordulójának a  krónikájához tartozik, de azért  a megkésett  nyilatkozatot most adjuk közre !

Hegyvidék SE - REAC

Scheffer Bencének ( képen ) tettünk fel néhány kérdést amire készségesen válaszolt is :

Miért nem játszott Bánk Levente  REAC ellen hiszen nagyon kellett volna a játéka a Goldball Parkban ?

Sajnos Bánk Levi a Gázgyár elleni mérkőzésen összeszedett egy kisebb sérülést és így ki kellett hagynia a REAC elleni meccset. Illetve rengeteg kulcsjátékos szintén sérüléssel bajlódott, bajlódik, így elég foghíjas létszámmal tudtunk nekimenni az összecsapásnak.  Ennek ellenére az öltözőben megbeszéltük, úgy kell lejönni a pályáról, ha utána tükörbe nézünk elmondhassuk, hogy mindent megtettünk. Azt gondolom ennek sikerült eleget tenni, nagyon megnehezítettük a Reac dolgát.

Hogyan születtek a gólok?

Rögtön a meccs elején hátrányba kerültünk, egy beadást tudtak értékesíteni, de nem roppantunk össze szerencsére. Becsülettel mentünk előre, volt egy-két lehetőségecskén is, hátul pedig remekül zártunk a bekapott gólt követően. Aztán egy kontránál sikerült megiramodnunk, kitettem a szélre és utána ahogy érkeztem a beadásra hátulról meglöktek, a bíró pedig büntetőt ítélt, amit sikerült 1:1-gyel tudtuk lehozni.

A 2. félidőben eléggé áttevődött a játék a mi térfelünkre, nem nagyon tudtunk támadásokat vezetni, de a REAC-nak sem voltak óriási ziccerei. Aztán a 70. perc környékén egy szerencsétlen szögletből megszerezték a vezetést, a végén volt egy lehetőségünk az egyenlítésre, illetve egy meg nem adott tizenegyesgólja a rákospalotaiaknak, amit mi sem értettünk, de állítólag ez az új szabály, ha belép a támadócsapat egyik játékosa a rúgás előtt a büntetőterületen belülre, akkor szabadrúgás van kifelé.

Hogy kerültetek ilyen kínos helyzetbe, hogy a 15. helyen vagytok?

Összetettebb kérdés sajnos, sok kisebb-nagyobb okból tevődik össze. Pl. elég sok a sérültünk, voltak pechjeink, nagyon sokszor 1 gólokkal kaptunk ki. Reméljük az elmaradt meccseken minél több pontot tudunk szerezni és akkor elkerülhetünk az utolsó helyekről, valamint elkezdhetjük a felzárkózást.

Bizonyosan jót tett a csapatnak az az egy  kis megpihenés  amit a Pestszentimrei SK elleni elmaradt találkozó biztosított a csapatnak a 14. fordulóban.

Budafokon pedig végre nagynehezen de összejött a második győzelem is a 92. percben, és így nyugodtabb szívvel mennek neki a halasztott , és az elmaradt mérkőzésnek.

A halasztott bajnokit 2017. november 29.-én 20:00 órai kezdettel  játszák le, a

Dr. Koltai Jenő Sportközpontban

Testnevelési Főiskola SE - Hegyvidék SE

Az elmaradt  mérkőzést pedig 2017. december 5.-én kedden 20:30 órai kezdéssel fogják bepótolni a pályaválasztási jog felcserélésével, a