47.' Nagy Gergő
70.' Papp György
74.' Kiss Tamás

MENEKÜLÉS A GYŐZELEMBE!

Csapatunk a REAC Futball csapata a BLSZ I. osztályában a 14. fordulóban hazai pályán az ÚJBUDAI FC-VOYAGE csapatával mérkőzött meg. Célunk alapvetően a bajnokság megnyerése. A tabella szoros, mindössze egy ponttal vezetünk a második helyezett az Újpest FC előtt. Azért, hogy megtartsuk első helyünket nem is volt más lehetőségünk minthogy megnyerjük hátralévő két mérkőzésünket. Hozzáállásunkat egy filmcímmel tudnám idézni: „Menekülés a győzelembe”. A mérkőzésen várakozásaink megvalósultak, 0:0-s félidő után 3:0 arányban nyertünk. Múlt héten nem brillíroztunk hiába győztünk, így azzal is tisztában voltunk, hogy a múlt heti teljesítményünk nem biztos hogy elég lesz a három pont megszerzéséhez. Jobb teljesítményt nyújtottunk a találkozón a múlt hetinél és ezért is tudtunk magabiztos győzelmet aratni. Nem volt azért ennyire egyszerű. Az első félidő szokásos forgatókönyv szerint alakult, az Újbuda szervezetten védekezett, mi pedig végig támadtuk az első félidőt. Az ellenfelünknél játszik a bajnokság jelenlegi góllista vezetője Szabó Bence, de ennek ellenére gólhelyzetig sem jutottak el. Mi azonban eljutottunk gólhelyzetekig, amit rendszeresen, módszeresen most már nem először a mérkőzéseinken ki is hagytunk az első félidőben. Csak a neveket írom le, hogy kik hagyták ki a helyzeteinket. Lőrincz Dani, Kovács Dani, Kasza Dani, Kiss Tomi, Pesti Dávid és még sorolhatnám. Mindig az első gól elérése a legnehezebb, ezen a találkozón is bebizonyosodott. Félidőben döntetlenre álltunk. A második félidő elején azonban megérkezett a hőn áhított gól. A 47. percben Kiss Tamás szögletet végzett el, amely szöglet az ötös és a tizenegyes pont közé érkezett és a területre berobbanó Nagy Gergő lapos lövéssel megszerezte a vezetést. 1:0. Ellenfelünk ezután sem tudott újítani, gyakorlatilag semmi veszélyt nem jelentett kapunkra, mi pedig támadtunk tovább a második mindent eldöntő találatért. Második gólunk a 70. percben meg is érkezett. Kiss Tamás középkörben labdát szerzett, majd a labdát bevezette a 16-on belülre, ahol az ellenfél hátvédje, hogy a lövést megakadályozza elé csúszott, így a labda a csereként beállt Papp Gyuri elé került, aki 14 méterről lapos lövéssel a hosszú sarkot megcélozva gólt szerzett. Eldőlt a meccs. Az í-re a pontot a 74. percben tettük fel, megszereztük a harmadik gólunkat is. Baloldalon Kasza Dani az alapvonalról beadott, a labda Kiss Tamás elé került, aki átpörgette a labdát a jobb oldalon érkező Kovács Daninak. A védők lövést vártak, de Kovács Dani visszapasszolta Kiss Tamásnak, aki kb. 16 méterről laposan a lábak között a bal alsó sarokba helyezett. A lövés ugyan nem volt hálószaggató (ennek biztosan örültek a pályamunkásaink), de mivel pontos volt és a kapus későn látta meg ezért már csak beleérni tudott. Az utolsó negyedórára már nyugodtan mondhatjuk eldőlt a találkozó. Már nem változott az eredmény, noha továbbra is volt egy-két helyzetünk.
Teljesítményünk a múlt hetihez képest javult, de az őszi utolsó fordulóban ezt minimum meg kell ismételni, ha győzni szeretnénk idegenben az UNIONE csapata ellen. A tabellát most már mivel az Újpest csapat ikszelt három ponttal vezetjük, de ennek ellenére nem dőlhetünk hátra. Tervünk, célunk az, hogy az UNIONE ellen, nyerünk akkor legalább a pontkülönbség megmaradjon ellenfeleink és köztűnk. Én biztos vagyok hogy csapatunk mindent meg fog tenni, hogy az utolsó mérkőzést is megnyerje.

MOLNÁR ZOLTÁN

A Pestszentimreiek átrándulnak a Budai oldalra, és álruhában jelennek meg a Sport 11 sportcentrumban.

Biztos, hogy a Pestszentimreiek a legkiszámíthatatlanabbúl szereplő csapataok egyike a Budapest I. osztályában a mérkőzéseik eredményei alapján.

Jelen pillanatban az idegenbeli szereplésük , egy győzelem, kettő döntetlen, és három vereség !

Ennek ellenére fel van adva a lecke a Házigazdáknak, mert hiába nyertek háromszor is otthon , emellett kettő vereség is becsúszott.

Lehet hogy egy ikszes meccre van kilátás ?

Amennyiben a Pestszentimreiek elhozzák a három pontot a Kánai útról , akkor helyet tudnak cserélni a tabellán az Újbudai FC Voyage csapatával.

Azt sem szabad elfelejteni , hogy a Pestszentimreieknek vagy egy elmaradt mérkőzésük is a 14. fordulóból is a Hegyvidék ellen hazai pályán . ( Nagy valószínűséggel a SZAC pályáján lesz megrendezve. Az időpont egyenlőre ismeretlen.